X – 32: Przełomy w fizyce. Od Newtona do Hawkinga – Wielkie Pytania

X – 32: Przełomy w fizyce. Od Newtona do Hawkinga

18:00

De Revolutionibus, Bracka 14, Kraków

Przyglądamy się m.in. największej zagadce świata kwantów – kwantowemu splątaniu i nierówności Bella, zmierzchowi cząstek i triumfowi pól – czyli temu, czy fizyka implikuje materializm, teorii chaosu i problemowi wyliczenia grawitacji w układzie trzech ciał.

W numerze Tygodnika Powszechnego (13/2017) ukazał się kolejny dodatek z cyklu „Wielkie Pytania” – tym razem poświęcony przełomom w fizyce (w całości dostępny tutaj). W dodatku przyglądamy się m.in. największej zagadce świata kwantów – kwantowemu splątaniu i nierówności Bella, zmierzchowi cząstek i triumfowi pól – czyli temu, czy fizyka implikuje materializm, teorii chaosu i problemowi wyliczenia grawitacji w układzie trzech ciał, dorobkowi Stephena Hawkinga, a także rozmawiamy z astrochemikiem Nigelem Masonem o obcych globach.

W spotkaniu wezmą udział: dr hab. Sebastian Szybka, fizyk i kosmolog, autor artykułu o nierozwiązanym przez Newtona problemie trzech ciała, oraz red. Michał Kuźmiński, dziennikarz naukowy i zastępca redaktora naczelnego “Tygodnika Powszechnego”, autor wywiadu z prof. Masonem.

Skip to content