VII – 4: Klasycy psychologii: Francis Galton – Bartłomiej Kucharzyk – Wielkie Pytania

VII – 4: Klasycy psychologii: Francis Galton – Bartłomiej Kucharzyk

18:00

De Revolutionibus, ul. Bracka 12, Kraków

W przypadku psychologii ciężko mówić o wielkich odkryciach i zunifikowanych teoriach - z tego powodu trudno też wskazać wśród psychologów geniuszy (w ogólnie przyjętym znaczeniu tego słowa). Można jednak wskazać ludzi, którzy przyczynili się znacznie do rozwoju tej dyscypliny, zidentyfikowali nowe obszary badań, pchnęli ją do przodu i wprowadzili do niej ścisłą metodologię. Bez wątpienia do takich ludzi należy Francis Galton - bohater niniejszego wykładu.

W przypadku psychologii ciężko mówić o wielkich odkryciach i zunifikowanych teoriach – z tego powodu trudno też wskazać wśród psychologów geniuszy (w ogólnie przyjętym znaczeniu tego słowa). Można jednak wskazać ludzi, którzy przyczynili się znacznie do rozwoju tej dyscypliny, zidentyfikowali nowe obszary badań, pchnęli ją do przodu i wprowadzili do niej ścisłą metodologię. Bez wątpienia do takich ludzi należy Francis Galton – bohater niniejszego wykładu.

Bartek Kucharzyk jest doktorantem psychologii oraz prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi badania w zakresie psychologii poznawczej oraz psychologii moralności, jest także znakomitym wykładowcą, o czym przekonać się mogli wszyscy uczestnicy jego poprzedniego wykładu w ramach cyklu “Granice nauki” (wykład ten można obejrzeć na naszym kanale Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=ECp5kVM6TPk)
Zachęcamy również do przeczytania artykułów popularnonaukowych Bartka opublikowanych w Tygodniku Powszechnym:
https://www.tygodnikpowszechny.pl/autor/bartlomiej-kucharzyk-2204
oraz w serwisie GraniceNauki.pl:
https://www.granicenauki.pl/autor/bartlomiej-kucharzyk-2204

Skip to content