VII – 5: Sto lat genialnej teorii Einsteina, Michał Eckstein – Wielkie Pytania

VII – 5: Sto lat genialnej teorii Einsteina, Michał Eckstein

18:00

De Revolutionibus, ul. Bracka 12, Kraków

W tym roku mija 100 lat od utworzenia i ogłoszenia przez Alberta Einsteina kompletnej wersji Ogólnej Teorii Względności - genialnej teorii do dziś stanowiącej, obok mechaniki kwantowej, filar współczesnej fizyki i kosmologii. Z tego powodu, zarówno sama teoria, jaki i jej wybitny twórca, stanowią przedmiot kolejnego wykładu z siódmej serii "Granic Nauki". Można jednak powiedzieć, że ta okrągła rocznica jest jedynie wymówką - w cyklu wykładów poświęconym geniuszom i genialnym teoriom nie mogło zabraknąć Alberta Einsteina i Teorii Względności.

W tym roku mija 100 lat od utworzenia i ogłoszenia przez Alberta Einsteina kompletnej wersji Ogólnej Teorii Względności – genialnej teorii do dziś stanowiącej, obok mechaniki kwantowej, filar współczesnej fizyki i kosmologii. Z tego powodu, zarówno sama teoria, jaki i jej wybitny twórca, stanowią przedmiot kolejnego wykładu z siódmej serii “Granic Nauki”. Można jednak powiedzieć, że ta okrągła rocznica jest jedynie wymówką – w cyklu wykładów poświęconym geniuszom i genialnym teoriom nie mogło zabraknąć Alberta Einsteina i Teorii Względności.

Zainteresowanych tematyką niniejszego wykładu informujemy, że pod koniec listopada na naszym kanale YouTube odbędzie się premiera serii wykładów poświęconych wyłącznie Ogólnej Teorii Względności.

dr Michał Eckstein jest fizykiem i matematykiem. Pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jego zainteresowania badawcze sięgają od abstrakcyjnej algebry i geometrii nieprzemiennej po fizykę kwantową i Ogólną Teorię Względności. Członek Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych i bliski współpracownik ks. prof. Michała Hellera. Autor kilkunastu artykułów naukowych i współredaktor dwóch prac zbiorczych: “Mathematical Structures of the Universe” (CC Press, 2014) i “Road to Reality with Roger Penrose” (CC Press, 2015). Prywatnie, mąż biolożki Oli i ojciec małej Kingi, amator wspinaczki w górach wysokich.

Skip to content