O nas – Wielkie Pytania

Wielkie Pytania

serwis popularnonaukowy tworzony przez zespół Centrum Kopernika, którego celem jest odpowiedź na najważniejsze pytania, Wielkie Pytania.

znajdziesz
u nas co najmniej

1
GODZIN filmów
1
godzin podcastów
1
Artykułów
i esejów

Są pytania małe, większe i największe. Typowym przykładem Wielkiego Pytania, i to z najwyższej półki, jest pytanie o sens. Niekoniecznie o sens życia, czy sens Wszechświata, po prostu o sens. Wszystkie inne pytania są tylko rozmienianiem na drobne tego Wielkiego Pytania.

Michał Heller

Wielkie Pytania to serwis popularnonaukowy, zorganizowany wokół pytań, które od wieków interesują filozofów i naukowców, oraz inspirują artystów i twórców kultury. Znajdziecie tu najbardziej aktualne odpowiedzi, jakie nauka i filozofia proponują na pytania o to, czym są prawa przyrody, jaka jest natura czasu i przestrzeni, co istnieje, jak istnieją obiekty matematyczne, czym jest materia i jakie oddziaływania w niej występują, jak przebiega ewolucja kosmosu i ewolucja przyrody, skąd pochodzi życie, jak działa umysł, czy możliwa jest sztuczna inteligencja – i wiele innych.
Centrum Kopernika zostało powołane z inicjatywy ks. prof. Michała Hellera w 2008 r. Naszą misją jest pokazywanie związków między nauką a innymi obszarami kultury, a także badania naukowe, popularyzacja i edukacja.
Zobacz również: Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ, Copernicus Festival, Copernicus College.
ks. prof. Michał Heller

Poznaj Wielkie pytania

Skip to content