Wielkie Pytania w Krakowie: Piotr Winkielman – Wielkie Pytania

Najlepsze kredyty i pożyczki dla zadłużonych. Bez weryfikacji w BIK, KRD, także z komornikiem. Nawet do 200 000 zł, spłata w miesięcznych ratach. Pożyczka pozabankowa dla każdego bez BIK, w tym dla zadłużonych. Każda osoba, która skorzystała z oferty banku, wie jakie koszta za sobą niesie kredyt. kredyt dla zadłużonych online JPożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej - znajdź szybko i darmowo. Całkowicie przez internet, niezobowiązująco, bez BIK. eśli zatem zastanawiasz się, czy istnieją szybkie pożyczki dla zadłużonych online, odpowiadamy – jak najbardziej! Gdzie ich szukać? Dla klientów, którym nie udało się uzyskać kredyt w banku, lub firmie z powodu niekorzystnej historii kredytowej, może być przydatna inna opcja. Na rynku pożyczek są firmy, udzielające chwilówek online bez weryfikacji za pośrednictwem rejestru BIK. Takie propozycje mogą stać się naprawdę ostatnią deską ratunku. Pożyczka dla zadłużonych. Sprawdź, gdzie możesz zaciągnąć pożyczkę dla zadłużonych. Poznaj opinie i dowiedz się więcej.

Wykład profesora Piotra Winkielmana

Ucieleśniony język emocji.

Jak umysł radzi sobie z uczuciami?

22 listopada 2019 o 18:00

ul. Bracka 12, Kraków

Jak emocje - na przykład gniew czy radość - wpływają na nasze poznanie?
Czy emocje są czymś irracjonalnym?
W jaki sposób ucieleśniony jest nasz język?

Nasze ciało odgrywa ogromną rolę w tym, jak poznajemy świat.

Dychotomia między ciałem, a czystym umysłem, zarysowana już przez Kartezjusza, straciła zdecydowanie na popularności wśród współczesnych psychologów i kognitywistów. Twierdzą oni, że gdyby nie ciało i emocje, procesy poznawcze byłyby po prostu niemożliwe. To, jak rozumiemy świat, w znacznym stopniu zależy od tego, jakie bodźce docierają do naszych zmysłów, a to z kolei od struktury naszych ciał (inaczej doświadcza świata człowiek, a inaczej trzmiel czy ośmiornica).

Ciało jest medium, które sprawia, że postrzegamy innych ludzi jako podobnych do nas samych. Emocje, wyrażane przez gesty i ekspresje mimiczne, również wpływają na to, jak zapamiętujemy zdarzenia, wracamy do nich pamięcią, a ogólniej jak rozumiemy rzeczywistość. Gdyby nie ciało i emocje, po prostu nie byłoby nas ani kultury.

Odwołując się do wyników własnych badań behawioralnych i neurokognitywnymch, także wykorzystujących androidy, o roli ciała i emocji w funkcjonowaniu naszych umysłów opowie profesor Piotr Winkielman z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego.

Zapowiedź wykładu

Artykuły

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa

Projekt finansowany w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą “DIALOG” w latach 2016-2019

Partner wydarzenia:

Skip to content