CZY ISTNIEJĄ GRANICE NAUKI?: Alexander Vilenkin – Wielkie Pytania

Najlepsze kredyty i pożyczki dla zadłużonych. Bez weryfikacji w BIK, KRD, także z komornikiem. Nawet do 200 000 zł, spłata w miesięcznych ratach. Pożyczka pozabankowa dla każdego bez BIK, w tym dla zadłużonych. Każda osoba, która skorzystała z oferty banku, wie jakie koszta za sobą niesie kredyt. kredyt dla zadłużonych online JPożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej - znajdź szybko i darmowo. Całkowicie przez internet, niezobowiązująco, bez BIK. eśli zatem zastanawiasz się, czy istnieją szybkie pożyczki dla zadłużonych online, odpowiadamy – jak najbardziej! Gdzie ich szukać? Dla klientów, którym nie udało się uzyskać kredyt w banku, lub firmie z powodu niekorzystnej historii kredytowej, może być przydatna inna opcja. Na rynku pożyczek są firmy, udzielające chwilówek online bez weryfikacji za pośrednictwem rejestru BIK. Takie propozycje mogą stać się naprawdę ostatnią deską ratunku. Pożyczka dla zadłużonych. Sprawdź, gdzie możesz zaciągnąć pożyczkę dla zadłużonych. Poznaj opinie i dowiedz się więcej.

CZY ISTNIEJĄ GRANICE NAUKI?: Alexander Vilenkin

(ur. 1949) rosyjski kosmolog, twórca m.in. idei wiecznej inflacji i autor modelu kosmologicznego, zgodnie z którym Wszechświat wyłonił się z kwantowej próżni.

NIE WIEMY, gdzie te granice przebiegają. Za każdym razem, gdy ludzkość próbuje odkryć coś nowego, istnieje groźba, że te granice osiągnie. Dobrym przykładem może być teoria inflacji kosmologicznej – naukowcy zajęli się zdarzeniami z niezwykle wczesnego etapu historii Wszechświata, po których nastąpiło tak wiele innych zdarzeń, że podejrzewano, iż wszelkie ślady inflacji zostały przez te późniejsze zdarzenia zamazane. Niemniej dziś tę teorię potwierdzają dane z obserwacji. Dzielni twórcy teorii inflacyjnej, którzy zmierzyli się z granicami ówczesnej nauki, mogą być dziś dumni. Sam zajmuję się problemem powstania Wszechświata z niczego i nie umiem sobie dziś wyobrazić, jak można by to przebadać doświadczalnie. A nawet gdyby dało się to wyobrazić, pozostaje pytanie – być może najbardziej intrygujące ze wszystkich: co określa kształt praw przyrody, sposób, w jaki ewoluuje Wszechświat, a także to, jak powstał z niczego? Nie potrafimy dziś wyobrazić sobie odpowiedzi na takie pytania. Ale być może znów okaże się to granicą wyłącznie naszej wyobraźni?

Alexander Vilenkin

Skip to content