Granice nauki – Wielkie Pytania

Najlepsze kredyty i pożyczki dla zadłużonych. Bez weryfikacji w BIK, KRD, także z komornikiem. Nawet do 200 000 zł, spłata w miesięcznych ratach. Pożyczka pozabankowa dla każdego bez BIK, w tym dla zadłużonych. Każda osoba, która skorzystała z oferty banku, wie jakie koszta za sobą niesie kredyt. kredyt dla zadłużonych online JPożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej - znajdź szybko i darmowo. Całkowicie przez internet, niezobowiązująco, bez BIK. eśli zatem zastanawiasz się, czy istnieją szybkie pożyczki dla zadłużonych online, odpowiadamy – jak najbardziej! Gdzie ich szukać? Dla klientów, którym nie udało się uzyskać kredyt w banku, lub firmie z powodu niekorzystnej historii kredytowej, może być przydatna inna opcja. Na rynku pożyczek są firmy, udzielające chwilówek online bez weryfikacji za pośrednictwem rejestru BIK. Takie propozycje mogą stać się naprawdę ostatnią deską ratunku. Pożyczka dla zadłużonych. Sprawdź, gdzie możesz zaciągnąć pożyczkę dla zadłużonych. Poznaj opinie i dowiedz się więcej.

Granice nauki

Szanowni Czytelnicy, oddajemy w Wasze ręce pierwszy dodatek z cyklu „Wielkie Pytania”, przygotowany wspólnie przez „Tygodnik Powszechny” i Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych.

Tytuł serii – jak wyjaśnia powyżej ks. prof. Michał Heller – zaczerpnęliśmy od jednego z projektów Fundacji Johna Templetona, w przekonaniu, że poszukiwanie i przybliżanie odpowiedzi na owe Wielkie Pytania to jeden z kluczowych elementów misji zarówno „Tygodnika”, jak i Centrum Kopernika.
W pierwszym odcinku cyklu zajmujemy się granicami nauki z punktu widzenia fizyki i kosmologii, nauk kognitywnych i normatywnych oraz filozofii i teologii, których badaniu poświęcony był realizowany przez Centrum Kopernika projekt badawczy pt. „The Limits of Scientific Explanation” („Granice wyjaśniania naukowego”), finansowany przez Fundację Templetona. W ramach tego projektu łącznie przygotowanych zostało 300 artykułów naukowych, 31 książek – monografii i prac zbiorowych, 120 artykułów popularnonaukowych, odbyło się też 18 międzynarodowych konferencji naukowych i 75 wykładów otwartych. Ponadto ukazało się 13 tłumaczeń książek popularnonaukowych, a 180 filmów – nagrań wykładów lub wywiadów ze światowej sławy naukowcami – zostało opublikowanych online.
Niniejszy dodatek przybliża główne idee grantu. Materiały przygotowane w ramach projektu znaleźć można m.in. na stronie GraniceNauki.pl, kanale youtube.com/CopernicusCenter, a większość książek można zamówić na stronie wydawnictwa Copernicus Center Press: www.ccpress.pl.

REDAKCJA: Mateusz Hohol, Michał Kuźmiński, Łukasz Kwiatek | projekt graf.: Marek Trojanowski
WSPÓŁWYDAWCA: Fundacja Centrum Kopernika

Skip to content