Kosmiczne zależności – Wielkie Pytania

Najlepsze kredyty i pożyczki dla zadłużonych. Bez weryfikacji w BIK, KRD, także z komornikiem. Nawet do 200 000 zł, spłata w miesięcznych ratach. Pożyczka pozabankowa dla każdego bez BIK, w tym dla zadłużonych. Każda osoba, która skorzystała z oferty banku, wie jakie koszta za sobą niesie kredyt. kredyt dla zadłużonych online JPożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej - znajdź szybko i darmowo. Całkowicie przez internet, niezobowiązująco, bez BIK. eśli zatem zastanawiasz się, czy istnieją szybkie pożyczki dla zadłużonych online, odpowiadamy – jak najbardziej! Gdzie ich szukać? Dla klientów, którym nie udało się uzyskać kredyt w banku, lub firmie z powodu niekorzystnej historii kredytowej, może być przydatna inna opcja. Na rynku pożyczek są firmy, udzielające chwilówek online bez weryfikacji za pośrednictwem rejestru BIK. Takie propozycje mogą stać się naprawdę ostatnią deską ratunku. Pożyczka dla zadłużonych. Sprawdź, gdzie możesz zaciągnąć pożyczkę dla zadłużonych. Poznaj opinie i dowiedz się więcej.

Kosmiczne zależności

Czy wszechświat jest płaski?

A – parametr krzywizny wszechświata; decyduje o jego „kształcie”

k = -1: zakrzywiony ujemnie (jak powierzchnia siodła)

k = 0: płaski

k = +1: zakrzywiony dodatnio (jak powierzchnia kuli)

Λ (lambda): stała kosmologiczna, decyduje o tym, czy i jak przyspiesza puchnięcie wszechświata

Λ = 0: wszechświat bez stałej kosmologicznej: po pewnym czasie zacznie zapadać się pod wpływem grawitacji

Λ = ΛE: wartość stałej kosmologicznej dokładnie równoważy przyciąganie grawitacyjne mas we wszechświecie – nie dojdzie do zapadania się

Λ > ΛE: stała kosmologiczna powoduje przyspieszanie puchnięcia wszechświata

ρ (ro): gęstość danego składnika wszechświata (w g/cm3)

ρM: gęstość materii, czyli wszystkich obiektów posiadających masę i oddziałujących grawitacyjnie

ρKR: gęstość krytyczna, czyli taka, przy której wszechświat będzie płaski (k = 0)

Ω (omega): gęstość danego składnika wszechświata (podawana względem gęstości krytycznej ρKR, której odpowiada wartość 1)

ΩM: gęstość materii (czyli ρM/ρKR)

ΩLUM: gęstość materii świetlistej (luminous), czyli takiej, która emituje światło

ΩDM: gęstość (nieświecącej) ciemnej materii (dark matter), o której istnieniu wiemy pośrednio, poprzez jej oddziaływanie grawitacyjne

ΩBAR: gęstość materii barionowej, czyli „zwykłej materii”

ΩΛ: gęstość odpowiadająca stałej kosmologicznej, czyli „ciemnej energii”

ΩM + ΩΛ = 1: jeżeli gęstość materii (wszelkiego rodzaju, czyli zarówno ΩLUM, jak i ΩDM) i ciemnej energii łącznie wynosi 1, czyli jest równa gęstości krytycznej, to wszechświat jest płaski (dziś wydaje się, że tak właśnie jest)

Skip to content