Lamża czyta naturę – odcinek 1: Charon, rdzeń kręgowy, ameby [wideo] – Wielkie Pytania

Lamża czyta naturę – odcinek 1: Charon, rdzeń kręgowy, ameby [wideo]

Zapraszamy na nowy program popularno-naukowy Centrum Kopernika. Co tydzień będzie o tym, co tak naprawdę mówią nam naukowcy i dlaczego to tak ważne.

W pierwszym odcinku przyglądamy się z bliska temu, jak wygląda Charon – kulka lodowa o średnicy 1200 km fruwająca parę miliardów kilometrów stąd, dowiadujemy się o nowej, rewolucyjnej metodzie rehabilitacji po uszkodzeniu rdzenia kręgowego oraz poznajemy dwa nowe gatunki ameb: stworzeń pełzających wszędzie, gdzie tylko spojrzymy.

„Czytamy naturę” to nowy program popularnonaukowy Centrum Kopernika. Wymyślił go i prowadzi Łukasz Lamża – członek Centrum i redaktor działu naukowego „Tygodnika Powszechnego”. Co tydzień będziemy razem czytać trzy artykuły z bieżącej prasy naukowej – co tak naprawdę mówią nam naukowcy, dlaczego to jest istotne i co z tego wynika dla nas i dla świata. Mówimy stanowcze „nie” mielonce składającej się w 85% z wypełniacza, a tylko w 15% z konkretnego naukowego mięcha!

W „Czytamy naturę” jesteśmy zawsze na froncie rozwoju nauki i odważnie siadamy u samego źródła wiedzy, tj. przy najnowszych numerach najważniejszych czasopism naukowych świata, jak „Nature” i „Science”. Nowe odcinki w każdy poniedziałek.

Skip to content