List prof. dr hab. Jacka Majchrowskiego – Wielkie Pytania

Najlepsze kredyty i pożyczki dla zadłużonych. Bez weryfikacji w BIK, KRD, także z komornikiem. Nawet do 200 000 zł, spłata w miesięcznych ratach. Pożyczka pozabankowa dla każdego bez BIK, w tym dla zadłużonych. Każda osoba, która skorzystała z oferty banku, wie jakie koszta za sobą niesie kredyt. kredyt dla zadłużonych online JPożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej - znajdź szybko i darmowo. Całkowicie przez internet, niezobowiązująco, bez BIK. eśli zatem zastanawiasz się, czy istnieją szybkie pożyczki dla zadłużonych online, odpowiadamy – jak najbardziej! Gdzie ich szukać? Dla klientów, którym nie udało się uzyskać kredyt w banku, lub firmie z powodu niekorzystnej historii kredytowej, może być przydatna inna opcja. Na rynku pożyczek są firmy, udzielające chwilówek online bez weryfikacji za pośrednictwem rejestru BIK. Takie propozycje mogą stać się naprawdę ostatnią deską ratunku. Pożyczka dla zadłużonych. Sprawdź, gdzie możesz zaciągnąć pożyczkę dla zadłużonych. Poznaj opinie i dowiedz się więcej.

List prof. dr hab. Jacka Majchrowskiego

„Wielkie Pytania w Krakowie” doskonale wpisują się w realizowaną w naszym mieście strategię pokazywania nauki jako niezbędnego obszaru ludzkiej kultury, a także budowania mostów pomiędzy „twardą” nauką a humanistyką, sztuką i filozofią.

W pierwszej edycji „Wielkich Pytań w Krakowie” pytamy, czy światem rządzi przypadek. Rozstrzygnięcie tej kwestii pozostawiam naszym znakomitym Gościom – wybitnym naukowcom i filozofom. Mogę natomiast powiedzieć, że o wyborze miejsca tego wydarzenia bez wątpienia nie zdecydował żaden przypadek. Kraków jest przecież miastem, w którym od setek lat kolejne pokolenia niezwykłych uczonych stawiają Wielkie Pytania i poszukują na nie odpowiedzi. Wiele im zawdzięczamy – nie tylko w skali naszego miasta; ukształtowane na krakowskich uniwersytetach umysły i dojrzewające w krakowskim środowisku idee rozsławiły Polskę na całym świecie.

Podejmując w Krakowie refleksję nad Wielkimi Pytaniami, oddajemy hołd tym wszystkim, którzy przetarli ścieżki naszego myślenia o Wszechświecie i wartościach, i dzięki którym sami bezpieczniej, szybciej i wygodniej możemy poruszać się po wymagających, ale fascynujących obszarach intelektualnej refleksji. Mam nadzieję, że kontynuując tę refleksję, przyczynimy się do kształtowania kolejnych pokoleń naukowców i myślicieli, którzy z odpowiedzialnością i odwagą będą się zmagać z największymi wyzwaniami ludzkości.

„Wielkie Pytania w Krakowie” doskonale wpisują się w realizowaną w naszym mieście strategię pokazywania nauki jako niezbędnego obszaru ludzkiej kultury, a także budowania mostów pomiędzy „twardą” nauką a humanistyką, sztuką i filozofią. Innymi elementami tej strategii są organizowane w naszym mieście festiwale naukowe i kulturalne, takie jak Copernicus Festival. Razem z organizatorami tych wydarzeń jestem przekonany, że otwierając się na dialog pomiędzy różnymi dziedzinami ludzkiej aktywności, możemy liczyć na twórcze przenikanie się idei i wzajemne wzbogacanie się różnych środowisk.

Napawa mnie radością i dumą fakt, że Miasto Kraków – wraz z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych i Uniwersytetem Jagiellońskim – podejmuje się tego ekscytującego wyzwania, jakim jest cykl „Wielkich Pytań”. Serdecznie Państwa do udziału w nim zapraszam.

prof. dr hab. Jacek Majchrowski

Prezydent Miasta Krakowa

Skip to content