Skąd niechęć do innych? – Wielkie Pytania

Najlepsze kredyty i pożyczki dla zadłużonych. Bez weryfikacji w BIK, KRD, także z komornikiem. Nawet do 200 000 zł, spłata w miesięcznych ratach. Pożyczka pozabankowa dla każdego bez BIK, w tym dla zadłużonych. Każda osoba, która skorzystała z oferty banku, wie jakie koszta za sobą niesie kredyt. kredyt dla zadłużonych online JPożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej - znajdź szybko i darmowo. Całkowicie przez internet, niezobowiązująco, bez BIK. eśli zatem zastanawiasz się, czy istnieją szybkie pożyczki dla zadłużonych online, odpowiadamy – jak najbardziej! Gdzie ich szukać? Dla klientów, którym nie udało się uzyskać kredyt w banku, lub firmie z powodu niekorzystnej historii kredytowej, może być przydatna inna opcja. Na rynku pożyczek są firmy, udzielające chwilówek online bez weryfikacji za pośrednictwem rejestru BIK. Takie propozycje mogą stać się naprawdę ostatnią deską ratunku. Pożyczka dla zadłużonych. Sprawdź, gdzie możesz zaciągnąć pożyczkę dla zadłużonych. Poznaj opinie i dowiedz się więcej.

Skąd niechęć do innych?

Dlaczego w wielu społeczeństwach, także w polskim, tak żywe są negatywne stereotypy na temat obcych, np. muzułmanów czy imigrantów?

Jedno z psychologicznych wyjaśnień odwołuje się do tzw. błędu homogeniczności grupy obcej, czyli skłonności do postrzegania osób z innej niż własna grupy (etnicznej, religijnej, osób o innym kolorze skóry itd.) jako bardziej podobnych do siebie, niż są one w rzeczywistości. W kontekście przesądów społecznych zjawisko to pod koniec lat 60. XX w. po raz pierwszy zbadał Henri Tajfel, brytyjski psycholog polsko-żydowskiego pochodzenia. Jedno z wyjaśnień odwołuje się do częstotliwości kontaktów: częściej spotykamy osoby z własnej grupy niż innych, dlatego też łatwiej jest nam zauważyć różnorodność swoich, a zarazem ignorować heterogeniczność innych. Nawet jeśli kontakty z przedstawicielami grupy innej niż własna nie są rzadkością, efekt powstawać może na skutek względnej homogeniczności napotykanych osób. Przykładowo, gdy typowy Brytyjczyk zwolennik Brexitu napotyka imigrantów zajmujących gorzej płatne stanowiska i korzystających z zasiłków, może ekstrapolować to doświadczenie na wszystkich obcych. Sam Tajfel twierdził, że niezależnie od liczby kontaktów osoby identyfikujące się bardziej z własną grupą są bardziej skłonne do traktowania wszystkich innych jako „takich samych”. ©

TP

Skip to content