X – 14: Credo.science, czyli astrofizyk w czarnej dziurze, Piotr Homola – Wielkie Pytania

X – 14: Credo.science, czyli astrofizyk w czarnej dziurze, Piotr Homola

18:00

De Revolutionibus, Bracka 14, Kraków

Tym razem dr hab. Piotr Homola opowie nam o projekcie CREDO - nowatorskim poszukiwaniu rozwiązania zagadek kosmologicznych, w które zaangażować może się każdy posiadacz smartfona.

Uczestnik wykładu, niezależnie od posiadanej wiedzy i doświadczenia, będzie miał okazję do aktywnego włączenia się do badań prowadzonych w Cosmic-Ray Extremely Distributed Observatory (CREDO): międzynarodowym przedsięwzięciu naukowym poświęconym zgłębianiu tajemnic Wszechświata. Realizacja celów CREDO, jak i każdego innego projektu poświęconego poszerzaniu naszej wiedzy kosmologicznej, wymaga stawiania podstawowych pytań i wolnego od uprzedzeń poszukiwania odpowiedzi na nie, z czym wiążą się liczne trudności – metodologiczne i nie tylko. Wykład poświęcony będzie wprowadzeniu w projekt CREDO i badania promieni kosmicznych oraz zagadnieniom praktycznym i filozoficznym związanym z dokonywaniem odkryć w dziedzinie kosmologii.

Zapraszamy do odwiedzenia stron:
https://credo.science
https://www.facebook.com/credo.science/

Dr hab. Piotr Homola pracuje na stanowisku profesora w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. Jest inicjatorem i liderem międzynarodowej współpracy naukowej Cosmic-Ray Extremely Distributed Observatory (CREDO) oraz założycielem Inkubatora Odkryć Naukowych.

Skip to content