IV – 11: Depresja. Czy smutek jest dolą człowieka? Dominika Dudek – Wielkie Pytania

IV – 11: Depresja. Czy smutek jest dolą człowieka? Dominika Dudek

18:00

De Revolutionibus, ul. Bracka 12, Kraków

Profesor Antoni Kępiniski pisał, że smutek jest dolą człowieka. Każdy z nas smutku doświadcza. Może z tego powodu słowo "depresja" w dzisiejszych czasach jest często używane i często także nadużywane. Słyszymy je np. w mowie potocznej, gdy komuś coś nie wyszło, doświadczył porażki. Depresja rozumiana jako choroba powinna być tymczasem odróżniona od smutku, doła, gorszego dnia. Wciągający wykład o depresji, jej wielu aspektach, przebiegu, leczeniu przedstawiła prof. Dominika Dudek.

Profesor Antoni Kępiniski pisał, że smutek jest dolą człowieka. Każdy z nas smutku doświadcza. Może z tego powodu słowo „depresja” w dzisiejszych czasach jest często używane i często także nadużywane. Słyszymy je np. w mowie potocznej, gdy komuś coś nie wyszło, doświadczył porażki. Depresja rozumiana jako choroba powinna być tymczasem odróżniona od smutku, doła, gorszego dnia. Wciągający wykład o depresji, jej wielu aspektach, przebiegu, leczeniu przedstawiła prof. Dominika Dudek.

Czwarta seria wykładów popularnonaukowych „Granice Nauki”, zatytułowana „De Rvolutionibus” odbyła się po raz pierwszy w księgarnio-kawiarni De Revolutionibus Books&Cafe przy ul. Brackiej 14 w Krakowie.

Skip to content