IV – 3: Co gryzie rzodkiewnika? O minimalnych formach świadomości, Łukasz Lamża – Wielkie Pytania

IV – 3: Co gryzie rzodkiewnika? O minimalnych formach świadomości, Łukasz Lamża

18:00

De Revolutionibus, ul. Bracka 12, Kraków

Tematem wystąpienia dra Łukasza Lamży są dwa niedawno dokonane odkrycia naukowe, które na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą wiele wspólnego i pochodzą z z zupełnie różnych dziedzin nauki. Jedno z nich dotyczy samoorganizacji tkanki nerwowej, drugi przewodnictwa sygnałów u rzodkiewnika. Oba te odkrycia wywołują - prawdopodobnie bez intencji ich autorów - poważny problem filozoficzny związany z umysłem i świadomością.

Tematem wystąpienia dra Łukasza Lamży są dwa niedawno dokonane odkrycia naukowe, które na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą wiele wspólnego i pochodzą z z zupełnie różnych dziedzin nauki. Jedno z nich dotyczy samoorganizacji tkanki nerwowej, drugi przewodnictwa sygnałów u rzodkiewnika. Oba te odkrycia wywołują – prawdopodobnie bez intencji ich autorów – poważny problem filozoficzny związany z umysłem i świadomością.

Czwarta seria wykładów popularnonaukowych „Granice Nauki”, zatytułowana „De Rvolutionibus” odbyła się po raz pierwszy w księgarnio-kawiarni De Revolutionibus Books&Cafe przy ul. Brackiej 14 w Krakowie.

Jeśli chcesz widzieć, co robi Łukasz Lamża, zapraszamy do odwiedzenia jego fanpage’a:
https://pl-pl.facebook.com/co.robi.lukasz.lamza

Skip to content