IV – 6: Czego nas uczą małpy uczone języka? Łukasz Kwiatek – Wielkie Pytania

IV – 6: Czego nas uczą małpy uczone języka? Łukasz Kwiatek

18:00

De Revolutionibus, ul. Bracka 12, Kraków

Odwiedzając ośrodek Great Ape Trust w Stanach Zjednoczonych, można się natknąć na dziwne stworzenia - można tam spotkać małpy, które cechuje wydawałoby się wyjątkowo ludzka zdolność, i to nawet ograniczona do pewnej grupy osób: małpy te rozumieją język angielski mówiony. Co więcej, małpy te słuchają tego, co się do nich mówi i wykonują polecenia. Czego nas uczą małpy używające języka? - na to pytanie odpowiada Łukasz Kwiatek.

Odwiedzając ośrodek Great Ape Trust w Stanach Zjednoczonych, można się natknąć na dziwne stworzenia – można tam spotkać małpy, które cechuje wydawałoby się wyjątkowo ludzka zdolność, i to nawet ograniczona do pewnej grupy osób: małpy te rozumieją język angielski mówiony. Co więcej, małpy te słuchają tego, co się do nich mówi i wykonują polecenia. Czego nas uczą małpy używające języka? – na to pytanie odpowiada Łukasz Kwiatek.

Czwarta seria wykładów popularnonaukowych „Granice Nauki”, zatytułowana „De Rvolutionibus” odbyła się po raz pierwszy w księgarnio-kawiarni De Revolutionibus Books&Cafe przy ul. Brackiej 14 w Krakowie.

Skip to content