IX – 15: Religia: między racją a emocją, Wojciech Grygiel – Wielkie Pytania

IX – 15: Religia: między racją a emocją, Wojciech Grygiel

18:00

De Revolutionibus, ul. Bracka 12, Kraków

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego spotkania z cyklu "Granice Nauki: zacieranie granic". Ks. dr hab. Wojciech Grygiel zastanowi się, czy w emocjonalnych przeżyciach religijnych jest miejsce na racjonalny komponent i czy racjonalnie uzasadniane przekonania religijne - "Bóg filozofów" - mogą prowadzić do emocjonalnej wiary.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego spotkania z cyklu „Granice Nauki: zacieranie granic”. Ks. dr hab. Wojciech Grygiel zastanowi się, czy w emocjonalnych przeżyciach religijnych jest miejsce na racjonalny komponent i czy racjonalnie uzasadniane przekonania religijne – „Bóg filozofów” – mogą prowadzić do emocjonalnej wiary.

„Wielkie Pytania – przygotowanie i publikacja cyklu dodatków popularnonaukowych do »Tygodnika Powszechnego« oraz organizacja cyklu popularnonaukowych wykładów otwartych” – zadanie realizowane przez Fundację Centrum Kopernika, finansowane w ramach umowy 625/P-DUN/2016 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Skip to content