IX – 23: Wszyscy boimy się śmierci, Łukasz Jach – Wielkie Pytania

IX – 23: Wszyscy boimy się śmierci, Łukasz Jach

18:00

De Revolutionibus, ul. Bracka 12, Kraków

Wszyscy boimy się swojej śmiertelności, tego, że nas nie będzie, samego umierania. Gdy poszukujemy pocieszenia, na ratunek przychodzi choćby religia, ale równie chętnie kierujemy się ku wartościom narodowym, pieniądzom czy... nauce.

Wszyscy boimy się swojej śmiertelności, tego, że nas nie będzie, samego umierania. Gdy poszukujemy pocieszenia, na ratunek przychodzi choćby religia, ale równie chętnie kierujemy się ku wartościom narodowym, pieniądzom czy… nauce.

W swoim wykładzie dr. Łukasz Jach (Uniwersytet Śląski) opowie o (wyłącznie sprawdzonych!) sposobach na lęk przed śmiercią.

Wykłady z cyklu „Granice Nauki: zacieranie granic” poświęcone są pięciu parom pojęć, pomiędzy którymi – z różnych perspektyw – współcześnie zacierają się granice. Mówimy o następujących parach pojęć: człowiek – zwierzę, porządek – chaos, umysł – ciało, życie – materia nieożywiona, rozum – emocje. Wykładom towarzyszą dodatki do Tygodnika Powszechnego, w całości dostępne na naszej stronie internetowej. Zachęcamy zwłaszcza do przeczytania artykułu dr. Łukasza Jacha To straszne słowo na „ś”, który ukazał się w ramach dodatku Życie / Nie-Życie.

„Wielkie Pytania – przygotowanie i publikacja cyklu dodatków popularnonaukowych do »Tygodnika Powszechnego« oraz organizacja cyklu popularnonaukowych wykładów otwartych” – zadanie realizowane przez Fundację Centrum Kopernika, finansowane w ramach umowy 625/P-DUN/2016 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Skip to content