VI – 4: Logika w teologii, Adam Olszewski – Wielkie Pytania

VI – 4: Logika w teologii, Adam Olszewski

18:00

De Revolutionibus, ul. Bracka 12, Kraków

Temat niniejszego referatu może wydać zaskakujący dla naszych widzów. Relacje między logiką a teologią nie są raczej czymś oczywistym i widocznym na pierwszy rzut oka. Teologia uważa się za metodyczną refleksję nad Objawieniem, natomiast logika zajmuje się poprawnością wnioskowań. Okazuje się jednak, że można odnaleźć między nimi pewne punkty styczne. W fenomenalny sposób wskazuje ks. prof. Adam Olszewski w wykładzie z serii "Granice Nauki - Dwie księgi".

Temat niniejszego referatu może wydać zaskakujący dla naszych widzów. Relacje między logiką a teologią nie są raczej czymś oczywistym i widocznym na pierwszy rzut oka. Teologia uważa się za metodyczną refleksję nad Objawieniem, natomiast logika zajmuje się poprawnością wnioskowań. Okazuje się jednak, że można odnaleźć między nimi pewne punkty styczne. W fenomenalny sposób wskazuje ks. prof. Adam Olszewski w wykładzie z serii „Granice Nauki – Dwie księgi”.

Some elements of intro footage are taken from freepik.com. The intro music is a fragment of „Readers! Do You Read?” by Chris Zabriskie (CC BY 4.0).

Skip to content