VIII – 18: Bertrand Russell – filozof z noblem, Łukasz Kurek – Wielkie Pytania

VIII – 18: Bertrand Russell – filozof z noblem, Łukasz Kurek

18:30

De Revolutionibus, ul. Bracka 12, Kraków

Pochodzący z arystokratycznej brytyjskiej rodziny Bertrand Russell to jeden z największych intelektualistów XX wieku. Wniósł olbrzymi wkład w rozwój logiki, filozofii matematyki, filozofii języka oraz myśli politycznej, był również cenionym eseistą i autorem prac z historii filozofii, filozofii umysłu i metafizyki. W 1950 r. uhonorowany nagrodą Nobla w dziedzinie literatury "w uznaniu jego różnorakich znaczących pism, w których bronił ideałów humanitarnych i wolności myśli". Do jego najbardziej znanych prac należą: "Principia mathematica" (razem z Alfredem Whiteheadem), "Denotowanie", "Problemy filozofii", "Dzieje zachodniej filozofii", "Mądrość Zachodu", "Szkice sceptyczne", a także książki autobiograficzne.

Pochodzący z arystokratycznej brytyjskiej rodziny Bertrand Russell to jeden z największych intelektualistów XX wieku. Wniósł olbrzymi wkład w rozwój logiki, filozofii matematyki, filozofii języka oraz myśli politycznej, był również cenionym eseistą i autorem prac z historii filozofii, filozofii umysłu i metafizyki. W 1950 r. uhonorowany nagrodą Nobla w dziedzinie literatury „w uznaniu jego różnorakich znaczących pism, w których bronił ideałów humanitarnych i wolności myśli”. Do jego najbardziej znanych prac należą: „Principia mathematica” (razem z Alfredem Whiteheadem), „Denotowanie”, „Problemy filozofii”, „Dzieje zachodniej filozofii”, „Mądrość Zachodu”, „Szkice sceptyczne”, a także książki autobiograficzne.

Wykład poświęcony Russellowi wygłosił dr Łukasz Kurek, filozof i prawnik, pracownik Katedry Filozofii Prawa i Etyki Prawniczej na WPiA UJ oraz współpracownik Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych.

Skip to content